Kotol na pelety COMPACT

Prečo práve kotol na pelety COMPACT

 

 • Kotol COMPACT je najvýkonnejší vo svojej triede s účinnosťou spalovania viac ako 91%.
 • Spoľahlivý a bezpečný vďaka vysokej kvalite spracovania a mnohým bezpečnostným prvkom.
 • Vyznačuje sa jednoduchým, intuitívnym ovládaním a plne automatizovanou prevádzkou, automatickým čistením ohniska.
 • Veľký zabudovaný zásobník s kapacitou až na niekoľko dní.
 • Nie sú potrebné žiadne dodatočné investície - kotol COMPACT má v sebe všetko potrebné zabudované.
 • Výrazná úspora nákladov na kúrenie a priestoru na skladovanie paliva alebo umiestnenie samotného kotla.
 • Skúsený servisný team zabezpečuje kompletný záručný - pozáručný servis a poradenstvo.
 • možnosť predĺženia záruky až na 5 rokov

Šetrí peniaze, čas a priestor

 

Pohodlie, komfort, úspora času a finančných prostriedkov sú hlavnou motiváciou pre zákazníkov, ktorí sa rozhodli práve pre kotol na pelety COMPACT.

Kotol na pelety od spoločnosti MCZ Group je ideálnym riešením otázky kúrenia vo Vašom dome. Možnosť napojenia na už jestvujúci systém kúrenia či už sú to vykurovacie telesá alebo podlahové kúrenie, jednoduchá inštalácia bez potreby dodatočných stavebných úprava a hlavne bez dodatočných investícií sú hlavné výhody, ktoré šetria Vaše peniaze, čas aj priestor.

Môžem napojiť kotol COMPACT na už jestvujúci dymovod?
Áno! Kotol COMPACT je možné dopojiť na akýkoľvek už jestvujúci komínový systém. 

Umiestnenie je vhodné aj do stiesnených priestorov ako napríklad suterén, skriňa, malé technické miestnosti, pod schodisko atď.

Vonkajší plášť kotla sa skladá z tepelne izolovaných panelov vyrobených z lakovaného oceľového plechu čim spĺňa najprísnejšie technické normy.

Nenáročná prevádzka a jednoduchá údržba

 

V závislosti od výkonu je možné do zásobníka vložiť až 100 kilogramov peliet. Dosýpať pelety je teda potrebné maximálne raz za deň.

Kotol COMPACT má v sebe zabudovaný veľký popolník s kapacitou na celý týždeň.

V rámci príslušenstva a doplnkových služieb je možné doplniť externé zásobníky s kapacitou od 200 až do 1000 kilogramov.

Pohodlie znamená jednoduché ovľádanie a nenáročnú údržbu

 

Ak chceme náš voľný čas tráviť v pohodlí a teple domova stáva sa pre nás dôležitým faktorom náročnosť resp. nenáročnosť prevádzky nášho kotla. Pri kotloch COMPACT je pohodlie na prvom mieste najmä vďaka jednoduchému, intuitívnemu ovládaniu, ľahkej údržbe a veľkému zabudovanému zásobníku na pelety.

Jednoduché ovládanie zabezpečuje digitálna riadiaca jednotka s elektronicky programovateľnými funkciami. Na prehľadnom displeji jednoducho nastavíte požadované údaje, automaticky uvidíte izbovú teplotu ako aj teplotu vody vo vykurovacom systéme. Riadiaca jednotka Vám umožnuje automatické nastavenia zapálenia  ale aj vypnutia vo Vami stanovenom čase.

Bezpečnostné prvky kotlov COMPACT Vám zabezpečia istotu a ochranu

 • Tlakový spínač - kontrola tlaku v dymovode vypne dávkovanie peliet v prípade, že odvod spalín je zablokovaný, čím zabezpeči bezpečný priestor.
 • Snímač teploty spalín - automatická kontrola teploty spalín zabezpečuje bezpečnosť komína.
 • Kontrola teploty zásobníka peliet - pri prekročení kritickej teploty v zásobníku peliet  sa kotol automaticky vypne, čim zabráni vznieteniue peliet.
 • Snímač teploty vody - pri prekročení teploty vody vo výmeníku nad kritickú hodnotu sa kotol automaticky vypne, čim .
 • Kontrola teploty v zásobníku - v prípade že teplota prekročí nastavenú teplotu v zásobníku kotol sa automaticky vypne.
 • Elektrická bezpečnosť - kotol je chránený proti prepätiu aj proti výpadku elektrického prúdu. V prípade výpadku elektrického prúdu sa kotol automaticky vypne.