RAAM kachle na pelety

 
Peletové kachle RAAM sú vhodné najmä pre chodby alebo uzavreté priestory, vďaka hĺbke porovnateľnej s radiátorom (29 cm). Na prednej strane sú dvojité sklenené dvere a vetracie mriežky sa nachádzajú na vrchnej časti kachlí.
Veľká spaľovacia komora ponúka úchvatný pohľad na plameň, pričom výška a hĺbka ohniska zabezpečuje vertikálny rozvoj a prirodzenejší pohyb plameňa. Kachle sú vyrobené výlučne z ocele, dostupné v čiernom prevedení pre celé zariadenie, a takisto v kombinácii s bielou, bordeaux, čiernou alebo striebornou farbou pre geometrickú prednú časť kachlí.

Kachle RAAM majú dva teplovzdušné ventilátory, ktoré je možné používať podľa vlastného uváženia, a to tak, že obidva sa dajú nasmerovať dopredu pre veľmi silné vykurovanie, alebo sa jeden otočí dozadu kde sa dajú napojiť teplovzdušné rozvody do ďalších miestností ( systém COMFORT AIR ).

Horný vývod dymovodu umožňuje umiestnenie len 5 cm od steny. Dymovod je možné inštalovať aj na zadnej strane bez viditeľného odťahového potrubia. Celková prevádzka kachlí je veľmi jednoduchá, riadenie kachlí je možné cez ovládací panel, ktorý je umiestnený priamo na vrchu zariadenia, prípadne je aj možnosť dokúpenia ručného diaľkového ovládača.

Novinkou je keramická zápalka, ktorá skracuje čas zapálenia až o 40 %. Peletové kachle RAAM sú vhodné aj pre pasívne domy energetickej triedy A, pretože majú dokonale izolovanú spaľovaciu komoru ( technológia OYSTER ).

Funkcia NO AIR umožňuje v kachliach úplne vylúčiť nútené vetranie na stanovený čas, zabezpečiť maximálne ticho a vychutnávať všetky výhody tepla rozptýleného v miestnostiach prirodzeným sálaním.

HALO kachle na pelety

Farebné prevedenie modelu RAAM

Zabudované technológie a spôsob ovládania kachlí na pelety

RAAM Comfort AirRAAM Comfort Air UP
Typ palivapeletypelety
Max. výkon7,8 kW7,8 kW
Min. výkon2,5 kW2,5kW
Účinnosť91 %91%
Kapacita zásobníka28 l28 l
Priemer dymovodu8 cm8 cm
Hmotnosť148 kg148 kg